چاپ        ارسال به دوست

مسابقات قهرمانی جهان کشتی 2023 ناشنوایان/ قرقیزستان ؛

کسب 3 مدال طلا و یک نقره جوانان فرنگی ناشنوایان / تیم ایران سوم شد

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ناشنوایان ایران با کسب 3 مدال طلا و 1 مدال نقره و عنوان سومی به کار خود در مسابقات قهرمانی جهان در بیشکک قرقیزستان پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان؛ فرنگی کاران جوان ناشنوا از صبح امروز - دوشنبه 13 شهریور ماه در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد و فرنگی 2023 ناشنوایان در بیشکک قرقیزستان به مصاف حریفان خود رفتند و در پایان با کسب 3 مدال طلا و 1 مدال نقره پس از تیم های ترکیه و قزاقستان بر سکوی سوم ایستادند.

در وزن 55 کیلوگرم مهدی بزی در مسابقه اول 8 بر 0 کشتی گیر آمریکا را شکست داد ، در دیدار بعد 8 بر 0 برابر حریف قزاق پیروز شد ، در کشتی سوم 9 بر 0 کشتی گیر قرقیزستانی را شکست داد، در دور چهارم 8 بر 0 کشتی گیر ارمنستان را شکست داد و به فينال صعود کرد .

بزی در فینال 8 بر 0 حریف ترک خود را شکست داد و با اقتدار قهرمان شد.

در وزن 63 کیلوگرم علی قربانی در دور اول 8 بر 0 حریف قزاق خود را شکست داد ، دور دوم با قرعه استراحت روبرو شد ، دور سوم 9 بر 0 کشتی گیر ترک را شکست داد و در دور چهارم پس از انصراف حریف هندی به فینال صعود کرد و پس از عدم حضور کشتی گیر ارمنستان در فینال ، قربانی مدال طلای این وزن را از آن خود کرد.

در وزن 82 کیلوگرم حسین حسینی 8 بر 0 حریف آمریکایی را شکست داد و در کشتی دوم کشتی گیر اوکراینی را ضربه فنی کرد و در فینال 9 بر 0 کشتی گیر ارمنستان را شکست داد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در وزن 77 کیلوگرم مهدی علیدادی 8 بر 6 کشتی گیر قزاق را مغلوب کرد ، در مبارزه دوم 9 بر 0 مغلوب کشتی گیر ترک شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 67 کیلوگرم محمد باقری در دور اول در برابر کشتی گیر قزاقستانی ضربه فنی شد و برابر کشتی گیر ترکیه 12 بر 2 مبارزه را واگذار کرد و از گردونه رقابت ها حذف شد.

در ادامه این مسابقات کشتی گیران تیم ملی فرنگی بزرگسالان ناشنوایان از فردا - 14 شهریور ماه در برابر حریفان خود صف آرایی خواهند کرد. 


١٧:٠٠ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ٢٨١٧    /    تعداد نمایش : ٢١٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: