چاپ        ارسال به دوست

مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه / بیشکک قرقیزستان ؛

پایان کار جودوی ایران با کسب 5 مدال (1 طلا ، 1 نقره و3 برنز) و جایگاه سوم تیمی

تیم ملی جودوی ناشنوایان ایران با کسب 5 مدال (1 طلا ، 1 نقره و 3 برنز ) و عنوان سوم تیمی به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه 2023 ناشنوایان در بیشکک قرقیزستان پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان ، در دومین و آخرین روز مسابقات جودوی قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، دو نماینده دیگر ایران مقابل حریفان خود قرار گرفتند و موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز شدند.

برای ایران در روز پایانی، حسین الله‌کریمی در وزن 90- کیلوگرم مدال نقره گرفت و علی دهقان در وزن 81- به مدال برنز رسید. جمع مدال‌های جودوی ایران در این رقابت‌ها به عدد 5 رسید.

بدین ترتیب تیم ملی جودوی ناشنوایان ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و 3 برنز به کار خود پایان داد و ایران در جدول مدالی پس از قزاقستان و کره جنوبی در رده سوم قرار گرفت.

نتایج کامل مبارزات امروز دو جودوکار ایران به شرح زیر است:

🥉وزن 81- کیلوگرم؛ علی دهقان در نخستین مبارزه خود برابر حریفی از کره جنوبی ایپون شد و بازی را واگذار کرد. دهقان در دور دوم نیز با ضربه ایپون مغلوب نماینده قراقستان شد.

🥈وزن 90- کیلوگرم؛ حسین الله‌کریمی کار خود را با ایپون حریف مغولی آغاز کرد و در ادامه مقابل حریف قزاقستانی با یک مبارزه حساب شده به پیروزی رسید. نماینده ایران در مبارزه سوم خود برابر جودوکار ژاپنی قرار گرفت و با غلبه بر وی مدال نقره خود را قطعی کرد تا در خیز بعدی برای طلا مبارزه کند. الله‌کریمی در آخرین مبارزه خود برابر حریفی از کره جنوبی و رقیب اصلی‌اش برای کسب مدال طلا به میدان مبارزه رفت و در وقت امتیاز طلایی با دریافت کارت قرمز شکست خورد.

با پایان یافتن رقابت‌های رشته جودو، مسابقات قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه 2023 – بیشکک میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی و سپس آزاد خواهد بود.

 


١٢:١٦ - دوشنبه ١٥ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٢٦٢٤    /    تعداد نمایش : ١٢١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: