چاپ        ارسال به دوست

مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه / بیشکک قرقیزستان ؛

کشتی آزاد با 9 مدال رنگارنگ به کار خود خاتمه داد

تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان ایران با کسب 9 مدال رنگارنگ  و عنوان نایب قهرمانی به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه 2023 در بیشکک قرقیزستان پایان داد‌.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان،  در روز پایانی مسابقات ناشنوایان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه 2023 در  بیشکک قرقیزستان تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز به کار خود پایان داد.
 
 ملی‌پوشان آزادکار که در روز نخست 2 مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کرده بودند، امروز (شنبه) نیز در 5 وزن دوم موفق به کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز شدند.
 
تیم ملی کشتی آزاد ایران در جدول مدال‌ها بعد از قزاقستان به عنوان دوم تیمی رسید و میزبان سوم شد.
 
برای ایران در روز دوم؛ حسین نوری و عرفان ستاری (طلا) افشین زینبی (نقره) و محمد زارعی و محمدرسول قمرپور (برنز) مدال‌آوری کردند.
 
نتایج کامل ملی‌پوشان 5 وزن دوم کشتی آزاد ایران به شرح زیر است:
🥈61 کیلوگرم؛ افشین زینبی مقابل حریف قزاقستانی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. 
 
🥉70 کیلوگرم؛ محمد زارعی در کشتی نخست خود مقابل حریف مغولستانی شکست خورد. وی در ادامه با حریفی از قزاقستان سرشاخ شد و باخت تا به مدال برنز قناعت کند.
 
🥇79 کیلوگرم؛ حسین نوری کشتی اول خود را از نماینده کشور میزبان (قرقیزستان) برد. وی در گام بعدی حریف قراقستانی را نیز با قدرت پشت سر گذاشت و به مدال طلا رسید.
 
🥇92 کیلوگرم؛ عرفان ستاری با ضربه فنی حریف قزاقستانی به مدال طلا رسید.
 
🥉125 کیلوگرم؛ محمدرسول قمرپور در گام نخست مقابل آزادکار قزاقستانی شکست خورد. وی در ادامه مقابل حریف قرقیزستانی نیز شکست خورد و برنزی شد.
 
دکتر پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه،  دکتر فراهانی نایب رئیس آقایان فدراسیون و علیرضا رضایی رئیس انجمن کشتی ناشنوایان در مراسم اهدای مدال حضور داشتند.
 
در پایان رقابت‌های روزد دوم کشتی آزاد، مسابقات قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه که از دهم اسفند آغاز شده بود نیز به نقطه آخر اولین دوره خود رسید. 
 


١٨:١٠ - شنبه ٢٠ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٢٦٣٥    /    تعداد نمایش : ١٦٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: