چاپ        ارسال به دوست

کاروان صدای ايران با شعار "موفقیت در سکوت"

المپیک تابستانی ۲۰۲۱ ناشنوایان/ برزیل ؛ کسب ۴ مدال طلا ، ۱ نقره و ۱ برنز کشتی فرنگی ایران در المپیک‌ ناشنوایان / طلاهای ایران به عدد ۱۲ رسید

 تیم‌ ملی کشتی فرنگی ایران چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز بیست و چهارمین دوره بازیهای المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان در برزیل را به دست آورد.
 
 
 به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان، فرنگی کاران ایران بازیهای المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان به میزبانی برزیل، مقندرانه چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز به دست آوردند.
 
*کسب ۴ مدال طلا
 
در دومین روز مسابقات کشتی فرنگی این بازیها، صادق ابوالوفایی در وزن ۵۵ کیلوگرم در فینال مقابل حریفی از بلغارستان با نتیجه چهار بر ۲ پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
 
مهدی بخشی در وزن ۶۰ کیلوگرم در مصاف با کشتی گیری از ترکیه با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید و مدال طلا گرفت.
 
ابوذر ربیعی زاده در وزن ۸۷ کیلوگرم در فینال مقابل کشتی گیری از ترکیه روی تشک رفت که این دیدار با وجود تساوی نتیجه چهار به چهار و کسب امتیاز درشت فرنگی کار ایران به سود ایران به پایان رسید تا ربیعی زاده قهرمان المپیک لقب بگیرد.
 
اکبر صابری در وزن ۹۷ کیلوگرم، در فینال با کشتی گیری از قزاقستان روبرو شد و با شکست هشت بر صفر حریفش صاحب مدال زرین طلا شد.
 
*۲ نقره و برنز در سبد ایران
 
علی کریمی در وزن ‌۶۷ کیلوگرم مقابل کشتی گیری از ترکیه هشت بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.
 
شیرزاد مهکی در وزن ۸۲ کیلوگرم برای کسب مدال برنز با کشتی گیری از هند رقابت کرد و با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و مدال برنز کسب کرد.
 
رضا اسماعیلی در وزن ۷۷ کیلوگرم برای کسب جایگاه سوم مصابل حریفی از یونان ۱۱ بر ۲ باخت و به مدال نرسید. اسماعیلی در این وزن پنجم شد.
 
محمد محبوبی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در جدول شانس مجدد مقابل کشتی گیر اوکراینی با نتیجه هشت بر چهار شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد.
 
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک گذشته تنها چهار مدال برنز کسب کرده بود.
 
 


١٧:٤١ - چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٢٤٠٠    /    تعداد نمایش : ٩٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: