چاپ        ارسال به دوست

مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه / بیشکک قرقیزستان ؛

روز نخست جودو؛ یک مدال طلا و 2 برنز برای ایران

در نخستین روز مسابقات جودو قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۲۳ ناشنوایان در بیشکک قرقیزستان ، جودوکاران ناشنوای ایران موفق به کسب یک مدال طلا و دو برنز شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان ، در نخستین روز رقابت‌های جودوی قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه که به میزبانی کشور قرقیزستان برگزار می‌شود، نمایندگان ایران صبح و عصر امروز (یکشنبه 14 اسفند) پا به میدان مبارزه گذاشتند و در سه وزن نخست موفق به کسب یک مدال طلا و 2 برنز شدند.

برای ایران؛ علی سلحشور مدال طلا، محمد بداغی و امیرمحمد دفتری نیز برنز گرفتند.

نتایج کامل جودوکارهای ایران به شرح زیر است:

🥉وزن 60- کیلوگرم؛ مهرداد بداغی در اولین مبارزه خود مقابل حریفی از قرقیزستان (میزبان) قرار گرفت و موفق شد وی را ایپون کند. بداغی در ادامه مقابل حریف ژاپنی شکست خورد تا دستش از مدال طلا کوتاه شود و شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند. بداغی در جدال با نماینده مغولستان و در پی یک مبارزه نفسگیر و سنگین موفق شد در زمان امتیاز طلایی، حریف سرسخت خود را ایپون کرده و به مدال برنز برسد.

🥇وزن 66- کیلوگرم؛ علی سلحشور در بازی دوره‌ای پس از شکست مقابل نماینده قزاقستان، موفق شد در مبارزه دوم و همان ثانیه‌های ابتدایی حریف قرقیزستانی‌اش را ایپون و پس از امتیازشماری، مدال طلای خود را قطعی کند.

🥉وزن 73- کیلوگرم؛ امیرمحمد دفتری در گام نخست مقابل حریف اهل کره جنوبی ایپون شد و تن به شکست داد. دفتری اما در مبارزه دوم خود موفق شد حریف قرقیزستانی خود را ایپون کرده و به پیروزی برسد. وی در مبارزه سوم نیز بار دیگر ایپون شد؛ این بار مقابل نماینده قزاقستان. بدین ترتیب و در پی شکست حریف قرقیزستانی، دفتری به مدال برنز بسنده کرد.

مسابقات جودوی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان فردا (دوشنبه 15 اسفند) ادامه خواهد یافت و دو نماینده ایران به نام‌های علی دهقان در وزن 81- کیلوگرم و حسین الله‌کریمی در وزن 90- کیلوگرم به مصاف حریفان‌شان خواهند رفت.


١٨:٢٧ - يکشنبه ١٤ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٢٦٢١    /    تعداد نمایش : ١١٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: