چاپ        ارسال به دوست

کاروان صدای ايران با شعار "موفقیت در سکوت"

المپیک تابستانی ۲۰۲۱ ناشنوایان/ برزیل؛ دکتر شکوه فر : پیگیر افزایش پاداش و اشتغال مدال آوران ناشنوا هستیم

معاونت امور حقوقی و استان های وزارت ورزش و‌ جوانان گفت: پیگیر افزایش پاداش و اشتغال مدال آوران ناشنوا شرکت کننده در رقابت های المپیک هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان، دکتر بنیامین شکوه فر درباره میزان پاداش مدال آوران ناشنوا در رقابتهای المپیک، اظهار کرد: اگر منابع مالی لازم تامین شود، سعی داریم با توجه به قولی که در مراسم بدرقه ورزشکاران ناشنوا به المپیک برزیل داده شده بود،  میزان پاداش آنها را به میزان ۶۰ درصد افزایش و به تعهدات خود عمل خواهيم کرد.
 
وی همچنین درباره وضعیت اشتغال مدال آوران ناشنوا نیز گفت: ورزشکاران ناشنوا قشر مظلومی هستند وظیفه خود می دانیم که در راستای گرفتن حقوق مدال آوران المپیکی و جهانی مبتني بر قانون گام موثري برداریم تا شرمنده آنها نباشيم .
 
 دکتر شکوه فر همچنین درباره وضعیت کاروان ایران در المپیک برزیل، افزود: با همکاری و زحمات دست اندرکاران ورزش ناشنوایان، کاروان خوبی در المپیک حضور پیدا کرده که آمادگی ورزشکاران از نظر فنی کم نظیر و در شرایط بسیار خوبی قرار دارند. البته هر چند این مسابقات به نام بازیهای المپیک تابستانی در حال برگزاری است، اما سردی و برودت هوا تا حدودی میزبان را غافلگیر کرده و منجر به آن شده که سالن های ورزشی آمادگی لازم  برای برگزاری مسابقات را نداشته باشند. هر چند برگزاری چنین رویدادی با حضور بیش از ۸۰ کشور و استقبال از آنها کار سخت و دشواری است.
 
وی در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش و جوانان چه حمایتی از مدال آوران ناشنوا خواهد داشت، افزود: نگاه دولت سيزدهم عدالت محوري است و رياست محترم جمهور در ديدار اخير خود با جمعي از ورزشكارن به مناسبت ماه مبارك رمضان به اين نكته تاكيد داشته و دستور بر رعايت عدالت ورزشي در حوزه هاي مختلف مديريت ورزشي كشور داده اند ، به همین دلیل قبل از برگزاری اين  رویدادی دهها جلسه با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان برگزار گرديد و با پيگيري شخص ايشان  و از طریق سازمان برنامه و بودجه، تا منابع لازم برای اعزام کاروان به برزیل تامین شود. 
 
وی اضافه کرد: با توجه به دغدغه وزیر و اطمینان از ارایه خدمات بهتر به ورزشکاران ناشنوا و نظارت بر عملکرد کاروان، قرار بر این شد تا یکی از معاونین  کاروان را در برزیل همراهی کند تا در جریان مسائل و مشکلات ورزشکاران قرار بگیرد و تا حد امکان در جهت رفع مشکلات احتمالی تلاش کند. همچنین بر حسب دعوت فدراسیون جهانی و مسئولین ورزش ناشنوایان از وزارت ورزش و جوانان به منظور بررسی میزبانی ایران برای بازیهای آسیایی ۲۰۲۴، فرصتی پیش آمد که در این خصوص نیز مذاکراتی را با رئيس و برخي از مسئولین اجرايي فدراسیون جهاني ناشنوایان برای گرفتن این میزبانی داشته باشیم.
 
معاون‌ وزیر پیرامون این مشکل که چقدر ورزشکاران ناشنوا همانند افراد شنوا مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار دارند، گفت: هر ورزشکاری که در جهت اهداف کشور از خودگذشتگی و ایثار داشته باشد، وظیفه داریم که نسبت به آنها ادای دین کنیم و اگر خلاهایی وجود داشته باشد، مرتفع کنیم.
 
وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کاروان ایران در بیست و چهارمین دوره بازیهای المپیک ناشنوایان، گفت: امیدوارم در این دوره از بازیها کاروان ایران عملکرد  موفق تری نسبت به دوره قبل داشته باشد و در جدول رده بندی مدال ها، به جایگاه بهتري نسبت به  دوره قبل دست پیدا کند.


٠٩:١٨ - پنج شنبه ١٥ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٢٣٦٢    /    تعداد نمایش : ١٧٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: