مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان گرامیداشت هفته جهانی معلولین با قهرمانی تیم آذربایجان شرقی و معرفی نفرات برتر پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان ؛ مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان گرامیداشت هفته جهانی معلولین ، از صبح امروز – سه شنبه 8 آذرماه در تهران آغاز شد و در پایان (در رده سنی بزرگسالان) تیم آذربایجان شرقی با 157 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم های لرستان و تهران با امتیازهای 156 و 121 دوم و سوم شدند.
نفرات برتر رده جوانان و بزرگسالان به شرح زیر معرفی شدند.
(جوانان)
وزن 55 کیلوگرم:
مهدی بزی از سیستان و بلوچستان
حسین پورزایی از البرز
محمدامین علیپور از لرستان
وزن 60 کیلوگرم:
علی قربانی از اردبیل
امیررضا اسماعیلی از لرستان
وزن 63 کیلوگرم:
یزدان سبزیان از البرز
محمد امین ملک پور از لرستان
وزن 67 کیلوگرم:
محمد باقری از آذربایجان شرقی
آرمان گراوند از لرستان
سید محمد رجبی از البرز
وزن 72 کیلوگرم:
مهدی میرزایی از البرز
وزن 77 کیلوگرم:
محمد مبین پورشبان از البرز
وزن 82 کیلوگرم:
حسین حسینی از چهارمحال و بختیاری
وزن 87 کیلوگرم:
مهدی علیدادی از چهارمحال و بختیاری
وزن 130 کیلوگرم:
محسن جمالی از اصفهان
علیرضا نامدار از البرز
(بزرگسالان)
وزن 55 کیلوگرم:
علی وطن پرست از خوزستان
عارف غلامی از اصفهان
جواد میرزایی از خراسان رضوی
وزن 60 کیلوگرم:
سید صادق ابوالوفایی از لرستان
مصطفی یحیایی از خراسان رضوی
مراد رضایی از البرز
وزن 63 کیلوگرم:
مهدی صدری از آذربایجان شرقی
پویا رضایی از لرستان
مهدی تقی پور از خراسان رضوی
وزن 67 کیلوگرم:
مهدی بخشی از آذربایجان شرقی
شهاب رحیمی از آذربایجان غربی
مجتبی اولادقباد از خراسان رضوی
وزن 72 کیلوگرم:
علی کریمی از آذربایجان شرقی
علی کریمی نیا از لرستان
علی پارسا از خراسان رضوی
وزن 77 کیلوگرم:
اصغر کریمی از آذربایجان شرقی
رضا اسماعیلی از تهران
مهدی رستمی از لرستان
وزن 82 کیلوگرم:
شیرزاد مهکی از لرستان
محمد جواد زراعت پیشه از فارس
مصطفی نوایی از تهران
وزن 87 کیلوگرم:
مسلم دهقانی از فارس
اصغر خوش زمان از آذربایجان شرقی
امیرحسین رستمی از مرکزی
وزن 97 کیلوگرم:
بهنام زایرقراملکی از آذربایجان شرقی
محمد نظرزاده از اصفهان
مجتبی جوانمرد از لرستان
وزن 130 کیلوگرم:
محمد مهدی خزاعی از همدان
احمد امینی از تهران
محمدرضا صدری از اردبیل
در پایان این مسابقات و با حضور دکتر تیشه گران رئیس فدراسیون، مهدی نصیبی دبیر ، دکتر فراهانی نایب رئیس آقایان و علیرضا بسیح مسئول کمیته فنی فدراسیون ، دکتر زند مدیرفنی تیم ملی کشتی ، مروت نیا دبیر انجمن کشتی ناشنوایان ، تعدادی از روسای هیأت ها و سرپرستان و مسئولین تیمها ، احکام قهرمانی ، مدال ها و کاپ نفرات و تیم های برتر اهدا گردید.