چاپ        ارسال به دوست

از طرف وزارت ورزش و جوانان ؛

دستورالعمل فعالیت رشته های ورزشی اعلام شد

معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان دستورالعمل بازگشایی اماکن ورزشی و فعالیت تعدادی از رشته های ورزشی را اعلام نمود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان طی بخشنامه ای آخرین وضعیت فعالیت رشته های ورزشی و بازگشایی اماکن ورزشی منوط به رعایت دستورالعملهای بهداشتی موجود در سایت مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و رعایت فاصه گذاری اجتماعی را ابلاغ نمود و نظارت بر حسن اجرای ابلاغیه توسط فدراسیون پزشکی ورزشی و هیأت های استانی می باشد.

آخرین تصیمات ستاد مقابله با همه گیری ویروس کرونا در ورزش ، دستورالعمل فعالیت رشته های ورزشی تا اطلاع بعدی را به شرح ذیل اعلام نمود :

  • در تمامی شهرهای سفید ، هیچ گونه محدودیتی در ارتباط با فعالیت باشگاه رشته های مختلف ورزش و استخرها وجود ندارد.
  • در مناطق زرد ، فعالیت باشگاه ورزشی در تمامی رشته ها به غیر از بوکس ، تکواندو (بخش کیوروگی) ، کاراته (بخش کومیته یا مبارزه) ، جودو. ، کبدی ، کشتی ، ووشو (بخش ساندا یا مبارزه) ، سبک های برخوردی تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی ، کونگ فو و هنرهای رزمی و انجمن های رزمی در فدراسیون انجمن های ورزشی و استخرهای سرپوشیده آزاد می باشد.
  • در شهرهای قرمز ، فعالیت کلیه استخرها (اعم از روباز و سرپوشیده) و ورزش های غیرمجاز در شهرهای زرد که در بند (2) آمده است ، ممنوع می باشند.
  • در شهرهای قرمز ، فعالیت رشته های اسکواش ، بدنسازی و پرورش اندام ، بسکتبال ، هندبال ، فوتسال و شمشیربازی به شرط اخذ تأییدیه فضای فیزیکی از مراکز بهداشت شهرستان و دانشگاه های علوم پزشکی یا دفاتر خدمات سلامت بلامانع است.
  • در شهرهای قرمز ، فعالیت مابقی  رشته های ورزشی که در بندهای (3) و (4) ذکر نشده اند از جمله فوتبال بلامانع است.
  • قبل از شروع به کار باشگاه ها ، همه کارکنان شاغل در اماکن ورزشی می بایست نسبت به انجام تست PCR اقدام نمایند.
  • پذیرش ورزشکاران مشکوک و بیمار در همه اماکن ورزشی ممنوع است.

لازم بذکر است فدراسیون پزشکی ورزشی نیز طی دستورالعملی ، با توجه به شرایط موجود و نیاز جامعه ورزش به استمرار برگزاری دوره های آموزشی ، اجرای دوره های آموزشی تئوری برای فدراسیون و هیأت ورزشی استانها با رعایت فاصله گذاری فیزیکی ، شستشو و ضدعفونی مرتب دستها و گندزدایی سطوح تماس مشترک ، استفاده از ماسک و توجه تراکم جمعیت و تهویه هوا را بلامانع خوانده است.

همچنین در این دستورالعمل ، انجام غربالگری به صورت خوداظهاری و نصب پوسترهای آموزشی و هشدار دهنده الزامی می باشد.


١٣:٥٣ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٠٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: